Türkiye'nin Tarım ve Hayvancılık Platformu

logo

Sıkça Sorulan Sorular

Çiftçiler Platformunun kazancı nedir?
Cevap:

 • Çiftçiler Platformu internet sitesi içerisinde Google tarafından rastgele gönderilen reklamlar mevcuttur. Bu reklamlar özellikle bizim için (Gönüllü çalışan küçük ekip) gelir kaynağı olmaktadır. Yani tek gelir kaynağı Google reklamlarıdır. Birileri bu internet sitesi girdiği takdirde reklamlar görüntülenme alıyor ve bizde gelir elde ediyoruz.
 • Facebook veyahut İnstagramı da ücretsiz kullanırsınız lakin içinde yüzlerce reklam vardır uygulama sahipleride o reklamların gösterimiyle gelir elde ederler..


Site yöneticisi olarak Masraflarımız Neler?
Cevap:

 1. Yazılımsal giderler (Premium-Hosting: web sitesi barındırma hizmeti, Domain alan adı hizmet bedeli, lisanslı yazılım ücret giderleri ,site güvenliği: CloudFlare Pro giderleri)
 2. Çiftçilere ulaşmak için FacebookInstagram reklam giderleri , Google reklam giderlerimiz mevcuttur.
 3. Google Ads , Facebook Ads Profesyonel Reklam Danışmanlık Giderleri
 4. Yazar[Moderatör] tarafından paylaşılan ücretli hazırlanan makaleler (Paylaşılan makale içerikleri Google ortamında araştırılıp özgün bir şekilde hazırlanıyor. Yanlışlıklar olması mümkündür. Tüm içerikler ön bilgilendirme amacı taşır. )

Yukarıdaki bilgileri paylaşmak gibi bir zorunluluğumuz da yoktur. Şeffaf olmayı tercih ederiz ayrıca gelir kaygımız olmadığı gibi çiftçilerin sanal ortamda tamamıyla ücretsiz bir şekilde birleştirmeyi arzuluyoruz.

Çiftçiler Platformu Nedir?
Türkiye'de yer alan tüm çiftçilerin bir araya getirilmesi gerek tarım ve hayvancılık hakkında sağlıklı bilgi alışverişinde bulunabilmelerini gerekse ürün satışı yapabileceği bir sosyal ağ(yer sağlayıcı) niteliği taşımaktadır.
Yer Sağlayıcı NedirYer sağlayıcı kanunda “hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten gerçek veya tüzel kişiler'' olarak tanımlanmıştır.
Yer Sağlayıcı olarak karşılıksız hizmet verdiğimiz sitede girilen içeriklerden , paylaşımlardan kullanıcılar sorumludur. Kurallarımız açık ve nettir.
Kurallarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz

Çiftçiler Platformu Neden kurulmuştur ?
-Çiftçiler Platformu
 sayıları yüzbinleri bulan Facebook çiftçi gruplarında görülen eksiklikler ve aşağıda bulunan sebeplerden dolayı kurulmuştur.

Sebep : Amaç Nedir ?

 • Tarım ve hayvancılığa dair oluşan tüm sorunlardan
 • Çiftçiler arasında sohbet ortamı yaratılmaya çalışılması
 • Ürünün satışının üretmekten daha zor olması (Site içerisine uygun kategorilerde Pazar alanı eklendi ve ziyaretçilere görüş sağlanacak.)
 • Çiftçiliğe dair reel sorunların girdilerinin çiftçiler tarafından yapılması mümkünse çözülmesi ve başkalarına ulaştırılmaya çalışılması.
 • En mühim en temel Gayemiz: > Tek bir anahtar kelime ile bitkide ya da hayvanda mevcut hastalığın çözümünün diğer çiftçilere ulaştırılması veyahut ürünün satışının kolaylaştırılmaya çalışılması (Site içi arama ile)

Çiftçiler Platformu neye hizmet eder?
-Çiftçiler Platformu genel olarak çiftçilere , üretici kadroya hizmet vermektedir. (yer sağlayıcı olarak)
Kuruluş: 16.08.2021 

Üst