Kiraz ağaçları

Dursun Ali

Yeni üye
16 May 2022
1
0
Aktiflik Süresi
0
0
Çiçek açmayan kiraz ağaçlarına ne gibi bir bakım uygulaması yapılır hangi ilaç ve gübreler kullanılır bu olayın tekrarlanması için
 
Kiraz Neden Çiçek açmaz?
Genel olarak, kirazda hasat eksikliğinin birkaç nedeni vardır, fakat çeşitliliğin kendiliğinden doğurganlığı denilen en yaygın olarak kabul edilir. Bu, bazı meyve ağaçları çeşitlerinin diğer çeşitlerin kiraz çiçeği ile gübrelenmeye ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Bu durumda, eğer tomurcuklar aynı çeşitlilikteki bir ağaçtan veya kendi polenleri ile polenle tozlaşırsa, daha çok vişne çok fazla meyve taşımamaktadır - meyvelerin% 5-10'undan fazlası ortaya çıkmaz.

Kiraz çiçeklenme mevsiminde hasadı yapmaz ve polenleşmeye katılan böcekler, bahçenizde, eşek arısı, arılar, bombus arıları, kelebekler ve güvelerde neredeyse ağacınızın yakınında uçmazlar. Bu durum genellikle ilkbaharda kötü hava koşullarında veya zararlıları yok etmek için böcek öldürücüler kullanıldığında ortaya çıkar.

Kirazın niçin iyi çiçek açtığını, ancak meyve vermediğini söylersek, o zaman böyle bir sebebi hemşirelikte yanlışlıklar olarak belirtmek gerekir. Ne yazık ki, bir meyveli meyve ağacının da biraz dikkat gerektiriyor. İlk olarak, bahçedeki herhangi bir bitki gibi, bir vişne de organik veya mineral gübrelerle gübrelemeye ihtiyaç duyar. İkincisi, su olmadan ağacın iyi yetişmesi zordur ve normalde meyve taşır.

Çoğu zaman, bir kiraz ağacında hasadın yokluğunun nedeni böbreklerin donması gibi olumsuz bir olgudur. Bazı bölgelerde, bahar oldukça dengesizdir. Ve sonra, bir hafta süren sıcak günlerden sonra, ağaçların tomurcukları çiçek açtığı zaman, sabah donmaları meydana gelir ve bu da potansiyel bir ürün için felakettir.
 
Son düzenleme:
Gübre olarak araştırıldığında Rekor gübre yoğun olarak karşımıza çıktı.

Youtube-1

Youtube-2

Youtube-3


Rekor Gübresi hakkında hiçbir bilgimiz yok. Ön bilgi olması açısından sizlerle paylaşıyorum..(y);)

Rekor Gübresi hakkında detaylı bilgi almak için : 02323642222 numaralı hattan arayıp bilgi alabilirsiniz.(Hafta içi - 09:00 - 17:00 saatleri arasında)

Kiraz hakkında PDF görüntülenebilir.


Selamlar.
 

Ekli dosyalar

  • Kiraz.pdf
    280.6 KB · Görüntüleme: 285
Son düzenleme: