Güncel Üre Fiyatları (2022)

Murat Bölükbaşı

Makale Yazarı
Makale Yazarı
22 Kas 2021
526
13
Aktiflik Süresi
0
0
Güncel Üre Fiyatları
Bilindiği üzere üre, çiftçiler için son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle 2022 yılı güncel üre fiyatları da çiftçiler tarafından yoğun bir şekilde merak konusu olmuştur. Son günlerde çiftçilerin en büyük sorunu haline gelen üre fiyatları çiftçileri bir hayli zorlamaktadır. Ancak gübre çiftçiler için olmazsa olmazlar biri olduğu için söz konusu fiyatların araştırılması da önem

Bu da çiftçilerin tarım faaliyetlerinin etkilenmesine neden olmaktadır. Peki, bu yıl yapılan birçok zam karşısında üre nasıl etkilendi? 2021 yılında çiftçiler üre için ne kadar ödemektedir? Şimdi, gelin üre fiyatları ile ilgili merak edilen tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

2022 Yılı Gübre Fiyatları

Güncel gübre fiyatları her geçen gün farklılık göstermeye devam etmektedir. Bu doğrultuda yaklaşık bir rakam söylemek gerekirse bu fiyatın 5000 ile 13000 TL arasında değişkenlik gösterdiğinden bahsedebiliriz. Bu noktada can gübre olarak bilinen gübre çeşidi 5000 TL ve 7500 TL aralığındadır. Bunun yanı sıra son derece önemli bir gübre çeşidi olan amonyum sülfat 6000 TL civarında satışa sunulmaktadır. Ancak söz konusu fiyatları firmadan firmaya değişkenlik gösterdiğini ifade edebiliriz.

Bu noktada çiftçilerin en doğru fiyatı bulabilmeleri için farklı firmalar ile görüşmelerini sürdürmelerinde fayda vardır. Bazı 1 ton gübre fiyatlarından aşağıdaki gibi bahsedilebilir:

Amonyum Sülfat gübre fiyatları: 7200 TL

Can gübre fiyatları: 7500 TL

Üre gübre fiyatları: 13000 TL

Nitro-Power gübre fiyatları: 11000 TL

DAP gübre fiyatları: 12500 TL

15.15.15 gübre fiyatları: 9400 TL

Perakende Gübre Fiyatları

Tarım ile ilgilenen bireyler için gübrenin büyük bir öneme sahip olduğundan bahsettik. Bunun yanı sıra hobi olarak çiçek ve bitki ile ilgilenen kişiler de gübrelere ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle tonlarca gübre tercih etmeyerek daha küçük miktarlarda gübreler tercih edilmektedir. Dolayısıyla perakende gübre fiyatları da merak edilen hususlar arasındadır.

Gübrenin satın alınacak gramajı düştükçe ton fiyatında artış olur. Bu nedenle her firma kendisine göre bir gübre fiyatı belirlemektedir. Bu da perakende gübre fiyatları ile ilgili verilecek net bilgiyi engellemektedir.
CPüre.jpgBu içerik ÇP özel olarak hazırlandı.